Fatimskie Orędzie wciąż aktualne

„Przebudzić sumienia Polaków” – to zadanie ponad 17 lat temu postawili przed sobą Sławomir Olejniczak, Arkadiusz Stelmach i Sławomir Skiba – założyciele Instytutu Księdza Piotra Skargi. Dzięki wielu podjętym przez nich inicjatywom cel ten jest konsekwentnie i systematycznie realizowany, co potwierdza ogromna praca, jaką wykonano w roku 2017 w setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Jedną z akcji przeprowadzonych przez Instytut w związku z tą wspaniałą rocznicą było propagowanie wśród polskich katolików Jubileuszowego Różańca Fatimskiego, który ostatecznie trafił do ponad 1 500 000 osób. Różaniec miał błękitny kolor, tradycyjnie symbolizujący Matkę Bożą. Ozdobiono go w portugalskim stylu, aby upamiętniał miejsce, w którym objawiła się Najświętsza Panienka. Do każdego różańca dołączono rozważania autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

 

Instytut zorganizował także jubileuszową edycję trwającej od 2011 roku akcji „Twoje światło w Fatimie”. Jesienią 2017 roku wzięło w niej udział ponad 86 000 osób. Uczestnicy inicjatywy nadesłali małe świeczki, które zostały przetopione i uformowane w 1364 świece wotywne o długości jednego metra w błękitnym kolorze. Następnie zostały zawiezione je do Fatimy, gdzie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zapalone przed Kaplicą Objawień Sanktuarium. Podziękowania i prośby do Matki Bożej, napisane przez uczestników akcji, trafiły do fatimskiego archiwum.

 

To tylko dwie z dziesiątek kampanii organizowanych przez Instytut Księdza Piotra Skargi. Kampanii, które przede wszystkim mają na celu rozpowszechnianie wśród Polaków Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Czym jest to Orędzie? Przestrogą przed karą za grzechy ludzkości od Boga oraz wezwaniem do nawrócenia, porzucenia grzechów i błędów, codziennego odmawiania Różańca, poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, odprawiania nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

Więcej informacji na https://www.piotrskarga.pl/