Polacy proszą o opiekę św. Michała Archanioła

Mając na uwadze dotychczasowe zainteresowanie akcją, Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje promocję akcji QUIS UT DEUS! W ramach kampanii każdy uczestnik otrzymuje bezpłatny e-book poświęcony świętemu Michałowi Archaniołowi i zestaw kolorowych tapet na swój komputer lub urządzenie mobilne.  Wielkim przywilejem jest też Msza Święta za wszystkich uczestników akcji w Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Od początku akcji w internecie, wzięło w niej udział ponad 12 tysięcy osób.

QUIS UT DEUS! to atrakcyjna publikacja autorstwa Bogusława Bajora, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące kultu Wodza Niebieskich Zastępów. W elektronicznej książce możemy przeczytać między innymi o wizji papieża Leona XIII z 13 października 1884 roku, który po usłyszeniu rozmowy szatana z Panem Jezusem zdecydował się na ułożenie egzorcyzmu do świętego Michała Archanioła.

Tamto wydarzenie sprawiło, że ten egzorcyzm jest odmawiany do dziś. Dzięki modlitwie egzorcyzmem możemy dostąpić odpustu cząstkowego. Odmawianie egzorcyzmu przez cały miesiąc zapewnia nam odpust zupełny.

Opisy objawień

Broszura wydana przez Instytut Ks. Piotra Skargi w dokładny sposób opisuje również objawienia Największego z Aniołów, które miały miejsce na wzgórzach półwyspu Gargano. Począwszy od objawienia z 490 roku, gdy święty Michał objawił się św. Wawrzyńcowi, przez oblężenie miasta Siponto przez Germanów, po nadanie świątyni tytułu Niebiańskiej Bazyliki.

Publikacja przedstawia również historię kamieni z tamtejszej groty, które od czasów epidemii dżumy mają moc uzdrowieńczą. Wydarzenie sprawiło, ze do dziś na całym świecie można usłyszeć o kamieniach ze świętej groty.

Cel pielgrzymów z całego świata

Autor nie zapomniał także o wielu znanych osobach, które odwiedziły sanktuarium w Monte Sant’Angelo. Na przestrzeni setek lat przybywali tu między innymi papież Leon III, święty Jan Paweł II, święty Franciszek z Asyżu, święty Ojciec Pio czy Zygmunt I Stary. Każdego roku przybywają tu też tłumy pielgrzymów.

Atrakcyjną częścią e-booka QUIS UT DEUS! jest też zbiór modlitw do Świętego Michała Archanioła. Na końcu elektronicznej książki znajduje się między innymi: egzorcyzm, litania, Akt oddania się św. Michałowi Archaniołowi, modlitwa o pokorę, o obronę Kościoła czy o dobrą śmierć. Gorąco zachęcamy regularnej modlitwy za wstawiennictwem dowódcy wojsk anielskich.

Msza Święta za uczestników

Oprócz elektronicznej broszury na każdego uczestnika akcji czeka możliwość pobrania tapet z wizerunkiem Michała Archanioła, które sprawdzą się zarówno na komputerze, jak i na tablecie czy smartfonie. Jest to wspaniała forma publicznego szerzenia kultu Największego z Aniołów, do której warto dołączyć.

Za każdą osobę, która weźmie udział w kampanii Instytutu Piotra Skargi zostanie odprawiona Msza Święta. Odbędzie się ona oczywiście w Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo.

Od początku akcji propagowania kultu świętego Michała Archanioła w internecie przez Instytut Księdza Skargi, wzięło w niej udział ponad 12 tysięcy osób.

Więcej na pch24.pl